arrowNasze podróże arrow Nasze podróże Polski


 
Menu Główne
Nasze podróże
Słowo wstępu
Foto Blog
Katalog zdjęć Katalog zdjęć
Wygaszacz i tapety
----------------------
My w mediach
Nasza oferta
Kontakt
Linki
Reklama
Sklep Rowerowy SZUMGUM - częœci i akcesoria rowerowe :: Sklepy Rowerowe
Nasze podróże
Wenezuela
ImageLądujemy w Caracas. Pierwsza wrażenie pozytywne ciepło, roślinność egzotyczna i swojski bałagan. Wsiadamy do autobusu do Caracas niecałe 35km z lotniska. Dystans niewielki co nie oznacza, że szybko będziemy w centrum Caracas. Podróż do centrum zajęła 6 godzin, po prostu były korki. Po drodze mijamy tysiące slamsów zajmujących pagórki otaczające miasto. Domy postawione byle jak, niskim kosztem większość nieotynkowane.
Czytaj całość...
Singapur
Image Singapur - mikroskopijny kraj położony na końcu Półwyspu Malajskiego. Pomimo, że jest to ważne miejsce dla światowej gospodarki przeciętny Polak wie o tym kraju niewiele. Zwykle ludzie wiedzą, że leży w Azji , że nie można kupić tam gumy do żucia no i że są tam drakońskie kary za wszystko co jest niezgodne z prawem.
Czytaj całość...
Maroko
Image Pomysł wyjazdu do Maroka pojawił się znienacka niczym niedzielna biegunka. Wydawał się on dla prawie wszystkich rozsądnie myślących działaniem bez rozsądku. I to nie ze względu na wyjazd do kraju leżącego w Afryce lecz ze względu na to ,że chcieliśmy zabrać ze sobą 10 miesięczną Alicja (nasza córka). Sam zastanawiałem się czy robimy rozsądnie , jednak że jesteśmy ludźmi z założenia bez zdrowego rozsądku zdecydowaliśmy się pojechać.
Podjęliśmy wyzwanie a poniższe zdjęcia stanowią dokumentacje wyjazdu...może dodam ,że spaliśmy w tanich hotelach, podróżowaliśmy lokalnymi autobusami i nie korzystaliśmy z usług naciągaczy (z naciągaczami była walka okrutna). Dodam jeszcze że ten wyjazd był pierwszym naszym wyjazdem poza Europę. Miłego oglądania.
Czytaj całość...
Malezja (T.Negara-Perhentian)
ImageNasz pierwszy wyjazd do Azji i to z 1.5 roczny z dzieckiem. Nie wiedzieliśmy czego dokładnie się można spodziewać, wiadomo ,żę będzie gorąco i raczej egzotycznie ale co więcej?! Plan był tak obmyślany żeby nie był zbyt męczący dla Alicji (naszego dziecka) a jednocześnie był na tyle atrakcyjny żeby my się nie nudzili. Wybraliśmy dwa cele dżunglę i morze co na dwu tygodniowy pobyt było chyba najlepszym wyborem..
Czytaj całość...
Indonezja
ImageJawa - polityczne i kulturalne centrum Indonezji. Pomimo swojego znaczenia gospodarczego i kulturalnego wyspa rzadko odwiedzana przez turystów, zwykle traktowana jako miejsce przesiadkowe na wyspę Bali. Większość turystów nie zdaje sobie sprawy , że jest tu rozległa dżungla, aktywne wulkany, kolorowe stragany i ludzi którzy za wszelką cenę chcą ci coś sprzedać oczywiście witając cię charakterystycznym zwrotem "Hello Mr - Transport Sir? ".
Traktowanie wyspy jako miejsce mało atrakcyjnego turystycznie wydaje się całkowicie niesłuszne, mam nadzieje że zdjęcia przedstawione na naszych stronach zrobione w trakcie dwutygodniowej wizyty na Jawie przekonają was ,że nie tylko takie miejsca jak..
Czytaj całość...
Chile
Image Pomysł aby wybrać się do Ameryki Pd. mięliśmy już od dawna. Co prawda myśleliśmy o Ekwadorze i Wenezueli ale niestabilna sytuacja polityczna jak również zagrożenia chorobami tropikalnymi w tych państwach spowodowała ,ze wybór padł na kraj mniej egzotyczny ale zdecydowanie bezpieczniejszy - Chile. Jako że na wakacje jechaliśmy z nasza 3 letnia Alicja w trakcie wyboru miejsca musieliśmy uwzględnić również pewne ograniczenia podróżowania z przedszkolakiem, odkąd jeżdzimy z Alicja zaczeliśmy robić nawet plan wyjazdu. Patrząc nawet na to co jest napisane w encyklopedii kraj zapowiadał się interesująco. Nawet sam kształt kraju jest nietypowy długi na 4tys. a szeroki maksymalnie na 350km. Napotkać tu można kilkanaście stref klimatycznych od klimatu zimnego deszczowego na południu do suchego na północy tak suchego ,ze w niektórych miejscach na Atacamie nigdy nie zarejestrowano opadów !! Piękne krajobrazy i duża ilość gatunków zwierząt i roślin powoduje ,ze miłośnicy przyrody również nie mogą narzekać. Jednym zdaniem każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Czytaj całość...
Jordania
ImageNa pierwsza wzmiankę ,że w Jordanii jest coś wartego zobaczenia natknąłem się przeglądając magazyn "Adventure Traveler". Oczywiście wcześniej wiedziałem ,że są tam pozostałości starożytnego miasta Petra ale jako ,że oglądanie starożytnych budowli oblężonych przez turystów nie należy do tych rzeczy za którymi wybitnie przepadam nigdy nie myślałem o takiej wycieczce. Dopiero zdjęcia z czasopisma przekonały mnie ,że oprócz Petry (która jednak robi duże wrażenie) można tam również przyjemnie pochodzić po górach i pustyniach.
Oczywiście przed wyjazdem mięliśmy wątpliwości („mięliśmy” bo wybrałem się z M.Pasniewskim) czy aby wyjazd będzie bezpieczny bo to kraj arabski a zamach na WTC dwa miesiące wcześniej tylko pogłębił antagonizmy miedzy krajami islamu i kulturą amerykańską. Wątpliwości okazały się bezpodstawne i musze dodać ,że jest to miejsce który mogę polecić i na pewno jeszcze do niego wrócę.
Czytaj całość...
 
top

Copyright 2000 - 2005 Miro International Pty Ltd. All rights reserved.
Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Created by Michal Szymanski